Aktualności

Weryfikacja projektów oświetlenia

Katedra Informatyki Stosowanej AGH udostępnia możliwość nieodpłatnej weryfikacji projektów oświetlenia zewnętrznego, włączając w to oświetlenie dróg i ulic. Jest to jeden z efektów prowadzonych badań naukowych.

Więcej informacji: Efekty dodatkowe modernizacji oświetlenia w Krakowie.

Miło nam jest zakomunikować, że najnowszy artykuł w Physical Review E, którego pierwszym współautorem jest doktorant z naszego wydziału Jakub Porzycki https://link.aps.org/doi/10.1103/PhysRevE.96.022307 zdobył zainteresowanie serwisu „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,459451,podazasz-z-tlumem-twoim-ruchem-rzadza-cztery-glowne-zasady.html

ALICE - CERN

14 czerwca Akademia Górniczo-Hutnicza będzie gościć naukowców z CERN, którzy spotkają się z władzami AGH oraz podczas otwartego wykładu przestawią eksperyment ALICE i plany jego rozwoju.

Celem eksperymentu ALICE, do którego przystępuje AGH, jest pomiar zderzeń ciężkich jonów przy najwyższych osiągalnych obecnie energiach przy użyciu detektora na Wielkim Zderzaczu Hadronów w międzynarodowym laboratorium fizyki cząstek CERN w Genewie.

→ Read more...

Aktualności

Dzień Otwarty AGH

15 KWIETNIA 2016 - DZIEŃ OTWARTY AGH.

Zapraszamy w godzinach 10:00 - 15:00 na ciekawe prezentacje do laboratoriów Katedry Informatyki Stosowanej Wydziału EAIIB AGH:

Seminarium KIS Symulacyjne tworzenie sieci społecznościowej w oparciu o autonomiczne agenty

Już jutro, tj. w środę 23 marca 2016 w godzinach od 9:35 do 11.00 w sali C2, 429 odbędzie się Seminarium Katedry Informatyki Stosowanej.

  • dr inż. Marek Zachara, Katedra Informatyki Stosowanej, Wydz. EAIiIB
  • mgr inz. Cezary Piskor-Ignatowicz, Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej, Wydz. EAIiIB.

Temat: Symulacyjne tworzenie sieci społecznościowej w oparciu o autonomiczne agenty.

Seminarium KIS: Metody opracowania kursów e-learningowych

Serdecznie zapraszamy na seminarium!

Szkolenie otwarte z zakresu efektywnych metod opracowania kursów e-learningowych bazujących na wzorcach projektowych i szablonach.

Kiedy: 16 marca 2016. Gdzie: 429, c2. Kto: Przemysław Stencel, Edukacja-Online.pl.

Kolejna edycja szkoleń informatycznych w ramach Akademii Architektury organizowanych na przełomie stycznia i lutego 2016.

Katedra Informatyki Stosowanej, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, AGH w ramach kursów dokształcających (http://www.dzn.agh.edu.pl/en/dzial-nauczania/studia-podyplomowe-i-kursy-doksztalcajace/akademia-architektury-it-it-architecture-academy/) organizuje w dniach 26-27 stycznia oraz 3-4 lutego 2016 kolejną edycję szkoleń w ramach Akademii Architektury IT/IT Architecture (http://www.it-architecture.agh.edu.pl).

→ Read more...

Wykład Systemy trójwymiarowej projekcji stereoskopowej

W najbliższy poniedziałek tj. 26 października 2015 w godzinach od 10.00 do 10.45 w sali lab. 314, C2, dr inż. Michał Turek wygłosi wykład: „Systemy trójwymiarowej projekcji stereoskopowej”.

→ Read more...

Seminarium KIS Zjawisko Życia w świetle cybernetyki

Już jutro tj. w środę tj. 7 pazdziernika 2015 w godzinach od 9.35 do 11.00 w sali C2, 429 odbędzie się Seminarium Katedry Informatyki Stosowanej.

Dr hab. Prof. n. Andrzej Bielecki KIS, Wydz. EAIiIB, AGH: Zjawisko życia w świetle cybernetyki

→ Read more...

Rekrutacja

Świetne wyniki rekrutacji na Informatykę, EAIiIB:

  1. najwyższy próg na całym AGH: 934 punkty,
  2. jeden z kierunków cieszących się największym zainteresowaniem.

Nowe tytuły w Katedrze

Z przyjemnością informujemy, że pracownicy Katedry Informatyki Stosowanej w ostatnim czasie uzyskali nowe stopnie oraz tytuły naukowe.

Podczas ostatniego posiedzenia, 28 maja 2015 roku, Rada Wydziału EAIiIB nadała dr. inż. Jarosławowi Wąsowi stopień doktora habilitowanego.

Natomiast już w najbliższą środę, 24 czerwca 2015 roku, Kierownik KIS, prof. Leszek Kotulski, odbierze z rąk Prezydenta RP, p. Bronisława Komorowskiego, oficjalny akt nadania tytułu naukowego profesora.

Składamy serdeczne gratulacje!