Aktualności

Miło nam jest zakomunikować, że najnowszy artykuł w Physical Review E, którego pierwszym współautorem jest doktorant z naszego wydziału Jakub Porzycki https://link.aps.org/doi/10.1103/PhysRevE.96.022307 zdobył zainteresowanie serwisu „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,459451,podazasz-z-tlumem-twoim-ruchem-rzadza-cztery-glowne-zasady.html

ALICE - CERN

14 czerwca Akademia Górniczo-Hutnicza będzie gościć naukowców z CERN, którzy spotkają się z władzami AGH oraz podczas otwartego wykładu przestawią eksperyment ALICE i plany jego rozwoju.

Celem eksperymentu ALICE, do którego przystępuje AGH, jest pomiar zderzeń ciężkich jonów przy najwyższych osiągalnych obecnie energiach przy użyciu detektora na Wielkim Zderzaczu Hadronów w międzynarodowym laboratorium fizyki cząstek CERN w Genewie.

→ Read more...

Seminarium KIS

W środę 29 marca 2017 w godzinach od 9.35 do 11.00 w sali C2, 429 odbędzie się Seminarium Katedry Informatyki Stosowanej. Zapraszamy!

Prelegent: dr inż. Joanna Kania-Gierdziewicz

Katedra Genetyki i Metod Doskonalenia Zwierząt, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Analiza struktury genetycznej populacji: Co to jest, jak i po co się to robi?

Laboratorium Systemów Inteligentnych

Lokalizacja: C2, sala 316, opiekun: dr inż. Krzysztof Kutt.

Laboratorium inteligentnych technologii mobilnych zostało stworzone aby zapewnić studentom przestrzeń do pracy z różnego rodzaju sprzętem mobilnym. Na laboratorium składa się 8 stanowisk w których skład wchodzi urządzenie mobilne typu tablet lub smartphone z systemem Android i laptop wraz z myszą i słuchawkami z mikrofonem. Dodatkowo na wyposażeniu laboratorium znajdują się okulary rzeczywistości rozszerzonej Vuzix M100, hełm EEG „Emotiv EPOC+” i zestaw 20 beaconów Kontakt.io, wspomagające budowanie środowisk IoT.

Studenci podczas zajęć pracują na laptopach przy stołach ułożonych w kwadraty, co stymuluje pracę zespołową. W sytuacjach, gdy do wykonania zadań, potrzebna jest dodatkowa moc obliczeniowa, studenci mogą również korzystać z 8 komputerów stacjonarnych wyposażonych w karty graficzne ATI Radeon HD 7970 i 3.6GHz procesory czterordzeniowe.

Wykładowca ma do dyspozycji tablicę interaktywną SmartBoard z projektorem krótkoogniskowym, a także telewizor Samsung Smart TV.