Aktualności

Weryfikacja projektów oświetlenia

Katedra Informatyki Stosowanej AGH udostępnia możliwość nieodpłatnej weryfikacji projektów oświetlenia zewnętrznego, włączając w to oświetlenie dróg i ulic. Jest to jeden z efektów prowadzonych badań naukowych.

Więcej informacji: Efekty dodatkowe modernizacji oświetlenia w Krakowie.

Miło nam jest zakomunikować, że najnowszy artykuł w Physical Review E, którego pierwszym współautorem jest doktorant z naszego wydziału Jakub Porzycki https://link.aps.org/doi/10.1103/PhysRevE.96.022307 zdobył zainteresowanie serwisu „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,459451,podazasz-z-tlumem-twoim-ruchem-rzadza-cztery-glowne-zasady.html

ALICE - CERN

14 czerwca Akademia Górniczo-Hutnicza będzie gościć naukowców z CERN, którzy spotkają się z władzami AGH oraz podczas otwartego wykładu przestawią eksperyment ALICE i plany jego rozwoju.

Celem eksperymentu ALICE, do którego przystępuje AGH, jest pomiar zderzeń ciężkich jonów przy najwyższych osiągalnych obecnie energiach przy użyciu detektora na Wielkim Zderzaczu Hadronów w międzynarodowym laboratorium fizyki cząstek CERN w Genewie.

→ Read more...

Laboratorium Systemów Wbudowanych

Lokalizacja: C2, sala 210, opiekun: dr inż. Jacek Piwowarczyk.

Laboratorium umożliwia prowadzenia zajęć praktycznych z zakresu systemów wbudowanych oraz czasu rzeczywistego na poziomie zaawansowanym. Prowadzone zajęcia obejmują: laboratorium systemów wbudowanych, laboratorium systemów czasu rzeczywistego, programowanie współbieżne i rozproszone oraz zajęcia projektowe dyplomowe oraz magisterskie.

Do dyspozycji prowadzących zajęcia i studentów przygotowano 10 jednoosobowych stanowisk komputerowych (Windows/Linux), zestawy uruchomieniowe dla systemów wbudowanych, oscyloskop, programatory i debuggery, stacja lutownicza, zasilacz laboratoryjny, konwertery UART, elementy pasywne.

Prowadzący zajęcia ma dodatkowo do dyspozycji podwieszony pod sufitem profesjonalny projektor EPSON EB-W12 oraz elektryczny ekran o przekątnej około 3 metrów z możliwością podania sygnału w technologi HDMI lub D-Sub. Gigabitowa sieć LAN i dostęp do bezprzewodowej sieci WiFi to kolejne atuty Laboratorium. Obszerna, dobrze oświetlona i klimatyzowana sala sprawiają, że komfort pracy w Laboratorium jest bardzo wysoki.